ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Corocznie dnia 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (World Autism Awereness Day). Ustanowiony został w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy małżonki emira Kataru, Sheikha Moza bint Nasser. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zachęcamy wszystkich do pokazania swego wsparcia dla osób ze spektrum i włączenia się w kampanię społeczną Polska na niebiesko. Celem kampanii jest budowanie akceptacji dla osób z autyzmem, uświadamianie czym jest autyzm i wspieranie działań na rzecz osób ze spektrum.

Zachęcamy do zorganizowania lekcji na temat autyzmu,  po to, aby jak najwięcej uczniów naszej szkoły dowiedziało się czym jest autyzm. Bo tylko odpowiednia wiedza może budować akceptację. W tym celu przygotowałyśmy prezentację (AUTYZM),  która zawiera ogólne informacje na temat autyzmu, literaturę, filmy itp.

Pamiętajmy, w dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez:

  • oświetlenie domu na niebiesko;
  • nałożenie ubrania w kolorze niebieskim;
  • dodania niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook’u lub strony www.

Możecie zrobić tak wiele, aby pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem.

Wasze  zaangażowanie może wiele zmienić.

Bądźcie z nami w  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *