Biblioteka

ZAPRASZAM również do wspólnego czytania, zabawy i nauki w materiałach pt.: SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ: MAŁE I WIELKIE SPRAWY. W tym tygodniu w cyklu: WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA!  – polecam  książki, których głównym bohaterem jest – TATA – w związku z obchodzonym 23. 06. – DNIEM OJCA. W tej części propozycje ciekawych gier na „wakacyjny czas” – gra w kapsle, gra w państwa- miasta, gra w cymbergraja.

KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE!

JEŚLI MACIE OCHOTĘ CHWALCIE SIĘ EFEKTAMI SWOJEJ PRACY  – WYSYŁAJĄC JE NA  ADRES: zss8biblioteka@interia.pl

ŻYCZENIA WSPANIAŁYCH, PEŁNYCH PRZYGÓD WAKACJI!

ZAPRASZAM na kolejne SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ – WIRTUALNE PODRÓŻE nr 52-53.

Szybkimi krokami zbliżają się wakacje. Czas prawdziwych podróży. W tym tygodniu zapraszam Was do wspólnych Podróży  z legendą po Polsce – związanych z górami. Wśród moich propozycji legendy: „O ŚPIĄCYCH RYCERZACH W TATRACH”, „O POWSTANIU ZAKOPANEGO”.

Poznaj górskie  legendy i odwiedź wirtualnie miejsca z nimi związane!

ZAPRASZAM również do wspólnego czytania, zabawy i nauki w materiałach pt.: SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ: MAŁE I WIELKIE SPRAWY. W tym tygodniu powracam wspomnieniami do XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM O ZWIERZĘTACH  i przedstawiam propozycje zabaw plastycznych proponowanych przez organizatorów – FUNDACJĘ ABC XXI.  W cyklu: WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA!  – polecam  komiksy o zwierzętach   „W rysiej skórze” oraz „Czerwony Kapturek” (w wersji pdf)

KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE LUB POSŁUCHAJCIE!

JEŚLI MACIE OCHOTĘ CHWALCIE SIĘ EFEKTAMI SWOJEJ PRACY  – WYSYŁAJĄC JE NA ADRES: zss8biblioteka@interia.pl


Regulamin biblioteki szkolnej na czas trwania pandemii, harmonogram zwrotu podręczników szkolnych

08.06. – 10.06.2020

ZAPRASZAM na kolejne SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ – WIRTUALNE PODRÓŻE nr 49 -51.

Szybkimi krokami zbliżają się wakacje. Czas prawdziwych podróży. W tym tygodniu zapraszam Was do wspólnych Podróży        z  legendą po Polsce – związanych z jeziorami: legendy  znad mazurskich jezior.  Wśród moich propozycji legendy: „JAK POWSTAŁY MAZURY”, „KRÓL RYB”, „GALINDA”.

Poznaj mazursko – warmińskie  legendy i odwiedź wirtualnie miejsca z nimi związane!

ZAPRASZAM również do wspólnego czytania, zabawy i nauki  w materiałach pt.: SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ: MAŁE I WIELKIE SPRAWY. W tym tygodniu powracam do XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM        O ZWIERZĘTACH  i  przedstawiam propozycje zabaw plastycznych proponowanych przez organizatorów – FUNDACJĘ ABC XXI (zabawa memory, karta pracy: połącz punkty).  W cyklu: WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA!  – polecam audiobook do posłuchania: G. Kasdepke: „Bon czy ton. Sovoir – vivre dla dzieci” i   bajki w pliku pdf  „Bajkowa niania. Bajki pomagajki dla najmłodszych” oraz komiks „Gra o las”.

KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE LUB POSŁUCHAJCIE!   

JEŚLI MACIE OCHOTĘ CHWALCIE SIĘ EFEKTAMI SWOJEJ PRACY  – WYSYŁAJĄC JE NA ADRES: zss8biblioteka@interia.pl

01.06. – 05.06.2020

   W tym tygodniu, a właściwie od  30 maja do 07 czerwca zapraszam do udziału w  ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom o zwierzętach”, inicjowanej przez Fundację ABC XXI. Co roku kampania czytania jest powiązana z jakimś nośnym społecznie tematem.  Tegoroczne hasło zostało wybrane po to, aby poprzez książki i opowieści o zwierzętach budować empatię dzieci wobec nich, a także zwrócić uwagę na to, że my, ludzie, w ogromnym stopniu zawłaszczyliśmy Ziemię i pozostawiamy coraz mniej przestrzeni dla innych żywych, wspaniałych stworzeń. W dodatku tymi, które są w naszym najbliższym otoczeniu, nie zawsze dobrze się opiekujemy…

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju zapraszam do skorzystania z propozycji dostępnych na stronie internetowej naszej szkoły –  w zakładce BIBLIOTEKA

ZAPRASZAM na  SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ  O ZWIERZĘTACH    –        WIRTUALNE PODRÓŻE nr 44 – 48.  Wśród  propozycji –
H. LOFTING: „DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA”;                                  Ł. WIERZBICKI: „AFRYKA KAZIKA”,  R. PISARSKI: O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ, P. SOCHA: „PSZCZOŁY”, H. WEBB: „ŁEZKA PRZERAŻONA KOTKA” – wszystkie propozycje to książki do słuchania – fragmenty dostępnych w internecie audiobooków. Wszystkie są również dostępne w wersji tradycyjnej (papierowej) w naszej bibliotece – możliwe do wypożyczenia po wcześniejszym zamówieniu.

W materiałach znajdziecie również ciekawostki o zwierzętach, quizy, zagadki, kolorowanki i wiele innych ciekawych zadań.

KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE LUB POSŁUCHAJCIE! 

JEŚLI MACIE OCHOTĘ CHWALCIE SIĘ EFEKTAMI SWOJEJ PRACY  – WYSYŁAJĄC JE NA ADRES: zss8biblioteka@interia.pl

ZAPRASZAM na kolejne SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ – WIRTUALNE PODRÓŻE nr 38 -43.

W tym tygodniu kontynuujemy naszą Podróż z legendą po Polsce – poznajemy legendy  związane z Gdańskiem i morzem.  Wśród moich propozycji legendy: „STOLEMOWE DARY DLA GDAŃSKA”, „DLACZEGO BAŁTYK JEST SŁONY”, „JURATA KRÓLOWA BAŁTYKU”,         „NIEPOSŁUSZNA FLĄDRA”, „OGIEŃ NA ROZEWIU”, „PRZEMIENIENI W BUKI”.

Poznaj morskie  legendy i odwiedź wirtualnie miejsca z nimi związane!

ZAPRASZAM również do wspólnego czytania, zabawy i nauki w materiałach pt.: SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ: MAŁE I WIELKIE SPRAWY. W tym tygodniu w cyklu: WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA!  – polecam opowiadanie:  P. Beręsewicz: „System” ze zbioru „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” – o życzliwości; wiersze M. Strzałkowskiej prezentowane na łamach magazynu „Świerszczyk”, w których część słów została zastąpiona rysunkami  (dostępne w postaci plików pdf)  oraz audiobooki do posłuchania: „Bajkowe sposoby na dziecięce słabostki. Bajki pomagajki dla dzieci starszych i młodszych”, baśń M. Strzałkowskiej „O wściekłym królu i zawziętym rycerzu”; w cyklu CZYTANIE PRZED SPANIEM – J. Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz wiersz J. Tuwima: „Ptasie radio” czytany przez aktorów Teatru Komedia we Wrocławiu.

W  tej części znajdziecie również ciekawe rebusy, zagadki, quizy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE LUB POSŁUCHAJCIE!

JEŚLI MACIE OCHOTĘ CHWALCIE SIĘ EFEKTAMI SWOJEJ PRACY  – WYSYŁAJĄC JE NA ADRES: zss8biblioteka@interia.pl

ZAPRASZAM na kolejne SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ – WIRTUALNE PODRÓŻE nr 33 -37.

W tym tygodniu kontynuujemy naszą Podróż z legendą po Polsce – odwiedzamy z legendą znane miejsca w Poznaniu, Toruniu oraz Gdańsku. Wśród moich propozycji legendy: „O KRÓLU KRUKÓW”, „O TORUŃSKICH PIERNIKACH”, „O TORUŃSKICH KATARZYNKACH”,         „O KRZYWEJ WIEŻY W TORUNIU”, „O LWACH GDAŃSKICH”.

Poznaj poznańskie, toruńskie oraz gdańskie  legendy i odwiedź wirtualnie miejsca z nimi związane!

ZAPRASZAM również do wspólnej zabawy i nauki w materiałach pt.: SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ: MAŁE I WIELKIE SPRAWY. W tym tygodniu w cyklu: WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA!  – polecam opowiadania:  L. Ippold: „O krainie Pollandi, która uniknęła śmieciowej pandemii”,      R. Kosik: „Amelia i Kuba. Tajemnica celebryckiej wanny” (dostępne w postaci plików pdf) oraz audiobooki do posłuchania: B. Kosmowska: „Szacun i gorzka czekolada”  – o szacunku;  
G. Kasdepka:  „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”, T. Trojanowski: „Kocie historie”.
KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE LUB POSŁUCHAJCIE!

W  tej części znajdziecie również ciekawe rebusy, zagadki, quizy.

JEŚLI MACIE OCHOTĘ CHWALCIE SIĘ EFEKTAMI SWOJEJ PRACY  – WYSYŁAJĄC JE NA ADRES: zss8biblioteka@interia.pl

W tym tygodniu, a właściwie od 08 maja obchodzimy OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020, który trwać będzie do 15 maja.

W myśl tegorocznego hasła „ZASMAKUJ W BIBLIOTECE” chciałabym zachęcić Was do delektowania się całym dobrodziejstwem biblioteki: książką, słowem, … ale serwowanym zdalnie.

ZAPRASZAM na kolejne SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ – WIRTUALNE PODRÓŻE nr 28 -32.

W tym tygodniu kontynuujemy naszą Podróż z legendą po Polsce – odwiedzamy z legendą znane miejsca w Krakowie i jego okolicy, a pod koniec tygodnia gościmy w Poznaniu. Wśród moich propozycji –  legendy: „O ŻÓŁTEJ CIŻEMCE”, „O WIANIE ŚWIĘTEJ KINGI”, „O SKARBACH KRZYSZTOFOROSKICH”, „O POZNAŃSKICH KOZIOŁKACH”, „O ROGALACH ŚWIĘTOMARCIŃSKICH”

ZASMAKUJ W BIBLIOTECE – Poznaj krakowskie i poznańskie  legendy oraz odwiedź wirtualnie miejsca z nimi związane!

ZAPRASZAM również do czytania i słuchania książek, które polecam w materiałach pt.: SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ: MAŁE I WIELKIE SPRAWY. W tym tygodniu w cyklu: WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA!  –  opowiadania L. Ippold „O tym jak Kornelka z krainy Pollandi pokochała książki”,  „O tym, jak Marcelek z krainy Pollandi obronił dom przed koronostworkami”, trzy książki z serii: Czytam sobie. Poziom 1, 2 i 3  – wspierające naukę czytania, opowiadanie o wartościach – wolność: „Burza” ze zbioru „GORZKA CZEKOLADA” (wszystkie propozycje są dostępne w postaci plików pdf).  Polecam również, książki do słuchania –  dostępne w ramach akcji  Czytanie przed spaniem –  TVP VOD aktorzy i dziennikarze czytają dzieciom bajki.

W tej części znajdziecie również zagadki – tytuły bajek przedstawione za pomocą emotikonów,  quizy.

ZAPRASZAM na kolejne SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ – WIRTUALNE PODRÓŻE nr 23 -27.

W tym tygodniu kontynuujemy naszą Podróż z legendą po Polsce – odwiedzamy z legendą znane miejsca w Krakowie. Wśród moich propozycji legendy: „O WIEŻACH KOŚCIOŁA MARIACKIEGO”, „O ZACZAROWANYCH GOŁĘBIACH”, „O LAJKONIKU”, „O WANDZIE, CO NIE CHACIAŁA NIEMCA”, „O PANU TWARDOWSKIM”

Poznaj krakowskie  legendy i odwiedź wirtualnie miejsca z nimi związane!

ZAPRASZAM również do wspólnej zabawy i nauki w materiałach pt.: SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ: MAŁE I WIELKIE SPRAWY. W tym tygodniu w cyklu: WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA!  – polecam opowiadanie „O tym jak Kornelka z krainy Pollandi pokochała książki”, książkę z serii: Basia. Misiek Zdzisiek i głupi wirus oraz covibook autorstwa M. Moliny „Cześć, jestem wirus – kuzyn grypy i przeziębienia…” – książka wspierająca i uspokajająca dzieci. (wszystkie propozycje są dostępne w postaci plików pdf).  W tej części znajdziecie również ciekawe rebusy, zagadki, quizy.

JEŚLI MACIE OCHOTĘ CHWALCIE SIĘ EFEKTAMI SWOJEJ PRACY  – WYSYŁAJĄC JE NA ADRES: zss8biblioteka@interia.pl

27.04. -30.04.2020

BIBLIOTEKA SZKOLNA

ZAPRASZAM na kolejne SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ – WIRTUALNE PODRÓŻE nr 19 -22. W tym tygodniu kontynuujemy naszą Podróż z legendą po Polsce – wśród propozycji: legenda warszawska – „Złota kaczka” oraz legendy związane z Krakowem: „Smok Wawelski”, „O hejnale mariackim”, „Stópka królowej Jadwigi”

Poznaj polskie legendy i odwiedź wirtualnie znane miejsca!

ZAPRASZAM również do wspólnej zabawy i nauki w materiałach pt.: SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ: MAŁE I WIELKIE SPRAWY. W tym tygodniu w cyklu: WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA!  – polecam opowiadanie „O Maksie i jego cioci Kwarantannie z krainy Pollandi” – opowiadanie do wykorzystania w postaci teatrzyku Kamishibai. W tej części przedstawiam także propozycje WARTOŚCIOWYCH SPOTKAŃ, organizowanych przez różne instytucje, np. WIRTUALNY FESTIWAL LITERACKI, ZACZYTANA WIECZORYNKA.

JEŚLI MACIE OCHOTĘ CHWALCIE SIĘ EFEKTAMI SWOJEJ PRACY  – WYSYŁAJĄC JE NA ADRES: zss8biblioteka@interia.pl

20.04. -24.04.2020

W tym tygodniu – 23 kwietnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH.

Podejmij WYZWANIE CZYTELNICZE!

SIĘGNIJ PO WYBRANĄ PRZEZ SIEBIE KSIĄŻKĘ!

LUB

SKORZYSTAJ Z PROPOZYCJI ZAMIESZCZONYCH W TYM TYGODNIU.

Są to wirtualne SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ. PODRÓŻE Z LEGENDĄ PO POLSCE 14 – 18. Możesz podróżować po Polsce i poznawać legendy związane z początkami państwa polskiego oraz legendy warszawskie.

Dodatkowo proponuję SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ: MAŁE I WIELKIE SPRAWY – zabawy słowem, zagadki, wartościowe książki.

Dzień dobry!

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wspólnych wirtualnych SPOTKAŃ Z KSIĄŻKĄ –  czytania, zabawy i nauki! 
W poprzednich dniach poznawaliśmy Baśnie Andersena, teraz proponuję Podróże z legendą po Polsce. 
W drugiej części materiałów pt. SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ.   MAŁE     I WIELKIE SPRAWY polecam WARTOŚCIOWE BAJKI NA TEN TRUDNY CZAS I PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI.

Jeśli macie ochotę chwalcie się efektami swojej pracy – wysyłając je na adres: bibliotekazss8@interia.pl

Nasze motto: "DOBRY START WARUNKIEM SUKCESU"