Samorząd Uczniowski

WYDARZENIA SAMORZĄDU SZKOLNEGO – plan pracy na rok szkolny 2023/2024

Motto: Uważajmy na wiadomości w sieci!

WRZESIEŃ

Udział w akcji Sprzątanie Świata – Polska (15 września)

Plebiscyt na najsympatyczniejszego chłopaka w szkole (25-29 września 2023) konkurs z nagrodami

PAŹDZIERNIK

Integrowanie zespołów klasowych – wspólne grillowanie nad Jeziorem Paprocańskim.

Światowy Dzień Zwierząt – ,,Mój przyjaciel pies” – konkurs fotograficzny z nagrodami

Ogłoszenie zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt

LISTOPAD

Światowy Dzień Życzliwości (11 listopada 2023) – integracja społeczności szkolnej i klasowej

GRUDZIEŃ

Szkolny kiermasz świąteczny (w porozumieniu z Radą Rodziców)

Szkolne spotkania wigilijne – kultywowanie tradycji

LUTY

Poczta walentynkowa (11-14 lutego 2024)

Akcja informacyjna nt. Klikam z głową. Uważajmy na wiadomości w sieci!

KWIECIEŃ

Święto Ziemi

MAJ / CZERWIEC

Wakacyjny rozkład jazdy – konkurs z nagrodami ,,Zwiedzamy Polskę…”

Działania/akcje stałeAktualizowanie gazetek Samorządu Uczniowskiego na korytarzu szkolnym i dbanie o ich estetykę. Informowanie wszystkich uczniów i wychowawców klas o organizowanych akcjach oraz konkursach. Spotkania Rady Samorządu Uczniowskiego z opiekunami. Współpraca ze ,,Szkolnym Klubem Wolontariusza”. Organizowanie i zachęcanie całej społeczności uczniowskiej do należytego spełniania obowiązków szkolnych, rozwijanie zainteresowań, empatii, zapobieganie konfliktów i rozstrzyganie sporów między uczniami. Realizacja zadań wynikających z aktualnej sytuacji i potrzeb. Działania w ramach Klubu ekologicznego: propagowanie ochrony środowiska.

Redagowanie strony SU na łamach szkolnej gazetki Kleks pod hasłem: DZIAŁAMY WSPÓLNIE.

Zapisy w planie pracy Samorządu Uczniowskiego mogą ulec modyfikacji na skutek zaistniałych sytuacji wynikających z potrzeb szkoły i jej uczniów.

ZACHĘCAMY DO WSPÓŁPRACY!

——————————————————————————————

AKTUALNOŚCI

21.04.2023 r.

PRELEKCJA nt. działalności Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach, z udziałem gościa specjalnego, cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Wszystkim, którzy przekazali dary na potrzeby zwierzaków bardzo dziękujemy.

Splątani ze Światem

Właśnie pod takim hasłem przebiegał Szkolny Tydzień Ziemi w naszej szkole. Poznaliśmy tajniki sprawnego segregowania odpadów, była okazja do podziwiania piękna otaczającej nas, czystej przyrody. Były wspólne spacery, rozwiązywanie zagadek oraz zadań. Kto jeszcze nie wie, gdzie wyrzucić zużytą butelkę, papierek, czy metalową puszkę?

W naszej szkole wszyscy już to wiedzą!

Uczniowie mili, mali i całkiem duzi, nauczyciele i rodzice:  dbajmy o nasze środowisko. Chcemy chodzić na spacer do czystego lasu, pływać w jeziorze pozbawionym śmieci. Każda drobna zmiana niesie ze sobą małą rewolucję. Jeśli chcemy zmieniać świat, musimy zacząć od siebie.

Po szczegółową fotorelację zapraszamy na nasz Padlet. Chyba już wiecie, jak obsługiwać te kody?

Zabawa w kotka i myszkę może być fajna. Drzeć z kimś koty niekoniecznie. Odwracać kota ogonem też nie warto i ostrożnie z kupowaniem kota w worku. O tym przekonali się uczniowie, którzy 17 lutego nie zapomnieli o Światowym Dniu Kota. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym ,,Moja Kocia Rodzina”. Już wkrótce zaprosimy Was do obejrzenia Kociej Galerii. A tymczasem ,,wlazł kotek na płotek i …”.

To był dzień pełen emocji!!!

W DNIU ZAKOCHANYCH – 14 lutego walentynkowi posłańcy dostarczyli pocztę do adresatów. Najbardziej pomysłowe KARTKI WALENTYNKOWE zostały nagrodzone.

Od dziś rusza POCZTA WALENTYNKOWA

Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów.

Aby sprawić radość swojej sympatii należy:

–  wykonać KARTKĘ WALENTYNKOWĄ,

– napisać dla kogo jest TWOJA WALENTYNKA,

– wrzucić do SKRZYNKI WALENTYNKOWEJ, która znajduje się przy sekretariacie szkoły.

W DNIU ZAKOCHANYCH – 14 lutego walentynkowi posłańcy dostarczą pocztę do adresatów. 

Najbardziej pomysłowe KARTKI WALENTYNKOWE zostaną nagrodzone.

12.01.2023 – współorganizacja MINIKIERMASZU NOWOROCZNEGO, podczas którego można było nabyć co nieco. Drobne upominki, trochę słodkości i nie tylko…

W dniu 30 listopada nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprosili całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy. Przebrani za wróżki i wróżbitów stworzyli w naszej szkole andrzejkową atmosferę. Uczniowie w swoich pięknych strojach uczestniczyli w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawali swoją przyszłość, a także przesłanki na nadchodzące dni. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka ogłoszonych wcześniej konkursów, a ich zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Na konkurs ,,Andrzejki 2022 w kluczach” trafiły 64 klucze andrzejkowe, przepięknie wykonane różnymi technikami. W konkursie ,,Magia andrzejowych przysłów” wzięły udział prace od 18 uczniów. ,,Najciekawsze przebranie andrzejkowe” to konkurs, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodszych, jak i starszych uczestników zabawy, której przygrywał DJ Paweł.