Innowacje pedagogiczne

Innowacja Pedagogiczna „Popłyńmy na szczyt” 
W minioną środę 6 października wzięliśmy udział w wycieczce do Schroniska na Magurce, która otwierała Innowację „Popłyńmy na szczyt.” Na górze spotkaliśmy się z uczniami SP nr 4 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Żorach, którzy razem z nami biorą udział w tej Innowacji. Zjedliśmy wspólny posiłek i uczestnuczyliśmy w krótkim szkoleniu pierwszej pomocy zorganizowanym przez panią Asię i panią Basię, z którego dowiedzieliśmy się „co musi zawierać apteczka na górskie wycieczki” . Mamy super pamiątki i piękne wspomnienia z wyprawy na Magurkę! Tego dnia, nawet pogoda nie popsuła nam świetnych humorów! Było wspaniałe!
B.Nowicz i J. Warzycha-Boszkowicz

Innowacja pedagogiczna „Wolność w rozwoju”

Autor / osoba wdrażająca innowację: mgr Katarzyna Gajda

Termin realizacji: 01.10.2019 – 31.05.2022

Innowacja pedagogiczna jest skierowana do uczniów oddziału I-III Szkoły Podstawowej nr 12, której jestem wychowawcą. Zaproszeni do zajęć to uczniowie przejawiający specyficzne trudności w czytaniu, czytaniu ze zrozumieniem, pisaniu, w uczniu się matematyki.

Głównym celem innowacji i jest rozwój umiejętności uczenia się, wzmacnianie poziomu koncentracji uwagi, rozwój sprawności językowej, pomoc uczniom w przezwyciężeniu trudności w obszarach czytania, pisania i liczenia oraz podnoszenie ich motywacji do nauki. Innowacja zakłada systematyczną pracę z uczniami prowadzoną w duchu pedagogiki Marii Montessori.

Nasze motto: "DOBRY START WARUNKIEM SUKCESU"