PÓŁKOLONIE 2022

Organizatorem Integracyjnej Półkolonii zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego był Zespół Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach. Dyrektor szkoły Hania Kołodziejczyk z całego serca dziękuję wszystkim osobom dzięki którym, doszło do realizacji tego zadania. Przede wszystkim serdecznie dziękuję opiekunom grup – nauczycielom. To wyjątkowe osoby, odpowiedzialne, kreatywne i zaangażowane od początku do końca w ten projekt. Dziękuję wszystkim partnerom dzięki którym, niejedne drzwi instytucji i miejsc zostały na rzecz dzieci z osiedla F oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zostały otwarte. Dziękuję wszystkim Państwu bardzo serdecznie. Wszystkim życzę aby kolejne dni, tygodnie i miesiące wakacji były radosne, bezpieczne pełne zdobywania kolejnych przygód.

Na pamiątkę uczestnictwa w Integracyjnej Półkolonii wszyscy otrzymali dyplomy. Dziękujemy wszystkim rodzicom za codzienną współpracę i zaangażowanie. To były naprawdę piękne dni.

Z wielką radością podczas spotkania podsumowującego Integracyjną Pòłkolonie było spotkanie z Panem Dawidem Kołodziejczykiem , wnioskodawcą projektu do Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Dziękujemy za te inicjatywę , pomysł na którego realizację wszyscy czekaliśmy. Udział dzieci i młodzieży w półkolonii sprawił, iż każda chwila przepełniona była radością, uśmiechem i wspólnym działaniem w miejscach , które na długo zostaną wszystkim w pamięci. Dziękujemy bardzo.

Po powrocie ze Stadionu Miejskiego GKS Tychy uczestnicy Integracyjnej Półkolonii zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego podsumowali dzień po dniu, podzielili się swoimi wrażeniami i wielka radością z uczestnictwa bycia razem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe grupowe zdjęcie oraz dyplom ukończenia Półkolonii.

Dzisiejszy piąty dzień Integracyjnej Półkolonii był jak wcześniejsze pełnym aktywności i wrażeń. Po pierwsze spacerek do nowo utworzonego placu zabaw w Parku północnym. Tam wszyscy wykazali się niebywałą równowagą i radością pełna zabawy. Potem kolej na przyległą siłownie. Tam wykazaliśmy się również wysoką sprawnością.

Kolejnym wydarzeniem ostatniego dnia Integracyjnej Półkolonii było spotkanie na Stadionie GKS Tychy i w Galerii Sportu. Przewodnikiem naszym był Pan Kamil Hajduk. Dziękujemy za profesjonalny przekaz wszelkich ciekawostek dot.w/w miejsc. To było spotkanie któremu towarzyszyły wielkie pozytywne emocje. Piękne i wyjątkowe miejsce.

Czwarty dzień półkolonii i jakże wiele atrakcji i pięknych wspólnych chwil. Wycieczka autokarowa do Pszczyny. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wyjątkowej Zagrody Żubrów. Moment karmienia żubrów to dla wszystkich czas zatrzymania. Zwiedzenie aktywne nowo otwartej Ścieżki dydaktycznej z szeroką gamą praktycznych działań ukierunkowanych na ciekawą przyrodę tego miejsca. Przepiękny Park Zamkowy z Wyspą i przepiękną Herbaciarnią . Zamek i rynek . Wszystko skąpane słońcem. Zawody sportowe min przeciąganie liny, gry edukacyjne. Czy to mało wrażeń dla nas wszystkich?. Było cudownie. Dziękujemy wszystkim za aktywność i wspólną zabawę. A jutro ….to dopiero będzie …

Turniej przeciągania liny przez uczestników półkolonii poruszył wiele dobrych emocji. I jeszcze wrócimy do Herbaciarnia na wyspie w Parku Zamkowym w Pszczynie….

To był wspaniały trzeci dzień integracyjnej kolonii , pełen wrażeń , aktywności i radości. 9 km w nogach drepcząc po ścieżkach naszego Śląskiego ZOO. Przez 5 godzin byliście uczestnikami gry terenowej Odkrywcy – Zdobywcy. Brawo dla wszystkich dzisiejszych uczestników tego dnia. A jutro …. Teraz odpoczywajcie.

Witamy cieplutko. Cóż to był za drugi dzień integracyjnej półkolonii. Zabawy w ogrodzie sensorycznym, dwie godziny pływania w Parku Wodnym w Tychach, seans filmowy, zabawy i gry sportowe. Cudowny czas. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i uśmiech. A jutro …..to dopiero będzie.

Pierwszy dzień Integracyjnej kolonii dzieci z osiedla F i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych za nami. Co to był za dzień – pełen atrakcji i aktywnego wypoczynku. Po pierwsze zabawy integracyjne z elementami chusty animacyjnej, po drugie seans w mega super fajnym Multikinie Gemini Park Tychy na filmie Buzz Astral , po trzecie wystawa Smoków … i zabawy bez końca na placu zabaw w parku obok Żyrafy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak aktywny dzień. A co przyniesie jutrzejszy dzień ?? …do jutra. ☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️

Informacje ogólne dla rodziców dotyczące organizacji

Integracyjnej półkolonii dla dzieci osiedla F i dzieci z ZSS nr 8. „LATO 2022”

1. Kontakt

Sekretariat szkoły – e-mail: h.kolodziejczyk@oswiata.tychy.pl

tel. 32 218 00 50

Kierownik pólkolonii – e-mail: h.kolodziejczyk@oswiata.tychy.pl

2. Kadra półkolonii

Kierownik półkolonii – P. Kołodziejczyk Grzegorz

Wychowawcy:

– p. Stolorz Magdalena

– p. Orzeł – Kilimnik Ewa

– p. Machalica Magdalena

– p. Kołodziejczyk Hanna

– p  Przyłucki Jarosław

– p. Kumka Magdalena

W sytuacjach nagłych może nastąpić zmiana wychowawcy.

3. Przydział uczestników do grup

Uczestnicy półkolonii zostaną przydzieleni do grup według kryterium wiekowego, niepełnosprawności.

4. Sposób przyprowadzania i odbierania uczestników półkolonii.

Rodzice/ prawni opiekunowie nie wchodzą na teren szkoły. Odprowadzają dziecko do wejścia szkoły.

Uczestnicy wchodzą głównym wejściem.

Uczestnicy maja obowiązek pozostawienia odzieży wierzchniej w szatni oraz zmiany obuwia na terenie szkoły.

Uczestnicy będący uczniami ZSSnr1  korzystają ze swoich szafek ubraniowych w szatni.

Dla uczestników niebędących uczniami  ZSS nr 8  zostaną przygotowane wieszaki w szatni szkoły.

Rodzic/ opiekun prawny lub osoba upoważniona do odbioru dziecka z półkolonii zgłasza chęć odbioru dziecka kierownikowi  i czeka na dziecko przed szkołą.( główne wejście)

5. Program

Przewidujemy codzienne wyjścia poza teren szkoły, tak więc prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do warunków pogodowych.

 6. Wyżywienie – We własnym zakresie, Prosimy o wyposażenie dzieci w napoje oraz kubek np. na herbatę.

7. Inne

Ważne informacje będą na bieżąco publikowane: · na stronie www szkoły: https:// zss8.edu.pl/ /w zakładce Integracyjna półkolonia  – lato 2022

oraz na tablicy informacyjnej umieszczonej w przedsionku szkoły (główne górne wejście)

Znajdziecie tam państwo: regulaminy, program, ramowy plan dnia, listę uczestników zakwalifikowanych do półkolonii  oraz ważne ogłoszenia.

Na stronie www będą zamieszczone dodatkowo zdjęcia dokumentujące zdarzenia.

Nasze motto: "DOBRY START WARUNKIEM SUKCESU"