Laboratoria przyszłości

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach projektu nasza szkoła otrzymała 60 000 zł, za które zostały zakupione pomoce dydaktyczne w następujących kategoriach:

  • specjalistyczne urządzenia i narzędzia (laptop, drukarka 3D, oprogramowanie, materiały edukacyjne),
  • wyposażenie stanowisk do pracy narzędziowej/technicznej, krawieckiej i włókienniczej,
  • sprzęt do nagrywania, rejestrowania obróbki obrazu i dżwięku,
  • sprzęt gospodarstwa domowego,
  • części zamienne oraz wyposażenie drobne i materiały eksploatacyjne.

Dodatki pasmanteryjne doskonale podkreślają piękno kartek okolicznościowych. Dzięki nim zawsze zostaną zauważone. W pracowni włókiennictwa – z okazji Świąt Wielkanocnych – uczniowie stworzyli własne kartki świąteczne.

Grudzień mija nam w niezwykle miłej przedświątecznej atmosferze. W pracowni włókiennictwa, przy dźwiękach kolędy, powstały bożonarodzeniowe kartki z życzeniami, które Wam przesyłamy. Elementy dekoracyjne do świątecznego przedstawienia zespołu teatralnego ,,?znak zapytania” również udało się uszyć. Pracę ułatwiły nam nowoczesne maszyny do szycia oraz pasmanterie krawieckie pozyskane w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Listopadowe kulinaria. 

Kulinarne pyszności w wykonaniu uczniów.

Laboratoria przyszłości – elementy szycia ręcznego i maszynowego. W nowoczesnym stylu – szyjemy na miarę naszych czasów.